EN BELİRGİN CİLT LEKESİ SEBEPLERİ

0
31
en belirgin cilt lekeleri
en belirgin cilt lekeleri

Cilt lekelerinin gün yüzüne çıkmasındaki ana sebep, saç rengimizden cilt tonumuza kadar belirleyici rol oynayan pigment gruplarının oluşturduğu melanin hormonunda meydana gelen değişimlerdir.

Peki melanin hormonunun dengesini bozan faktörler nelerdir dersiniz?

ANA SEBEP: GÜNEŞ

Solar Lentigo olarakta bilinen, güneş lekeleri aslında tüm sürecin tetikleyicisi. Korunmaksızın, uzun süre güneş ışınlarına maruz kalmak melanin pigmentlerinin renklerini daha koyu hale çevirerek cilt yüzeyine çıkmalarına sebep olmaktadır.

Güneş bu etkiyi yaratırken,solaryumun cildinizin ve ten rengi bütünlüğünüz için nelere sebep olacağından bahsetmemize gerek yok diye düşünüyoruz…

HORMONAL HAREKETLİLİK

Özellikle doğum dönemlerinde görülen ve lokal olarak yoğun şekilde beliren lekeleri kapsayan hormonal lekelenmeler; melasma olarak biliniyor.Fazla salgılanan hormon sebebiyle, pigmentlerde koyulaşma ve çoğalma durumu söz konusu olabiliyor.

KRONİK CİLT HASTALIKLARI VE İLAÇLAR

Egzama, sedef, akne, sivilce ve cilt yaralanmaları tedavi edilsede etkileri kronikleşebiliyor.

Cilt üzerinde enflamasyon yaratan bu problemlerin ardında lekelenmeler ve izler kalabilir.Hatta bu rahatsızlıkların tedavisinde kullanılan birçok ilaç içeriğindeki etken maddeler sebebiyle cilt lekeleri üzerinde tetikleyici olabilir…

ETKİLİ VE KOLAY ÇÖZÜM

Tüm bu sebeplerden kaynaklanan cilt lekeleriyle olan savaşınız ve yeni lekelerin oluşumunu engellemek için harika bir destekçi ile sizleri tanıştırmak isteriz.

Sinoz leke kremi aktif %3 C Vitamini ve meyan kökünün antioksidan özellikleriyle cilt lekelerine karşı savaş açıyor.

İçerisindeki Pentavitin ve Sodyum PCA ile 72 saate kadar yoğun nem desteği sağlarken cildinizin ihtiyacı olan bakımı da sağlıyor.

Sinoz Leke Kremi’ni, günde 2 defa düzenli kullanarak; renk eşitsizliklerinin son bulduğu, homojenize ve pürüzsüz bir cilt görünümü yakalamanız çok kolay.