E Vitamini ile Cildinizi Hep Genç Tutun!

1
104
Gençleştirici krem

Bir avuç badem yediğinizde cildinize en iyi gelen E vitaminini alabildiğinizi ve bademin sizin için yaşlanma karşıtı bir savaşçı olduğunu biliyor muydunuz?

İçeriğindeki tekli doymamış yağ asitleri, lif, antioksidanlar, kalsiyum, magnezyum gibi minarelerle sağlıklı yiyeceklerin başında gelen badem hem tok tutuyor hem kan şekerini dengeliyor hem de stres ve ultraviyole ışınlar gibi cilde hasar verip erken yaşlanmaya neden olan serbest radikallere karşı sizi ve cildinizi koruyor!

Cilt yaşlanmasına karşı sizi koruyan bir diğer besin ise zeytinyağı!

Cildi besleyen yağ asitleri açısından zengin ve E vitamini açısından güçlü olan zeytinyağı, salatalarınıza ya da yemeklerinize eklediğinizde, cildin yaşlanmasından sorumlu serbest radikallere karşı savaşarak cilt yapısını iyileştirmeye yardımcı oluyor.

Badem ve zeytinyağının cilt bakımına ve yaşlanma karşıtı etkileri büyük. Peki kivinin cildin sıkılaşması için güçlü bir besin olduğunu biliyor muydunuz?

Yüksek miktarda E vitamini içeren kivi, kolejen üretimini artırabilen meyvelerden biri. Cildi yalnızca sıkıştırmakla kalmıyor, kuruluğu önleyerek sürekli nemli kalmasını da sağlayarak anti oksidan etkisiyle cildin elastikiyetini artırıyor ve sıkışlaşması için cildinizdeki ortamı hazırlıyor.

E vitamini açısından zengin olan aloe vera da cildi yumuşatmaya ve kaşıntıları önlemeye yarıyor. Cilt üzerinde gözülen pullanmayı önleyerek cildin sağlıklı olmasını ve sıkılığının korunmasını sağlıyor.

Yediğiniz E vitamini açısından yüksek gıdalar dışında cilt bakım rutininize ekleyeceğiniz E vitamini açısından yüksek kremler ile de cildinizi hep genç tutabilirsiniz! Sinoz Mavi Anemon Çiçeği kremi içerisinde bulunan mavi anemon çiçeğinden elde edilen yağlar ve yüksek E vitamini ile cildinizin ihtiyacı olan yaşlanma karşıtı savunmayı gerçekleştiriyor.