dolgun dudak

Dolgun dudakların daha seksi durduğu kesin, ama peki ince dudaklara sahip olanların dudaklarını daha dolgun gösterebilmesi mümkün değil mi? Dudak dolgusu dışında, dudaklarınızın geçici olarak dolgun görünmesini sağlayacak birkaç fikir ve makyaj hilesi tabi ki var! İşte dudaklarınızı dolgun göstermenin yolları;

Tarçın: Dudaklarınızda lip balm ya da ruj olmasın, tamamen çıplak bırakın. Bir çay kaşığı toz şeker, bir çay kaşığı toz tarçın ve bir çay kaşığı hindistan cevizi yağını karıştırın. Bu karışımı hafifçe ovalayarak dudaklarınıza uygulayın. Dudaklarınızdaki kuru ve ölü derilerden arındırır. Dudaklarınıza uyguladıktan sonra hemen yıkamayın, 2 dakika kadar dudağınızda bekletin. Ardından ılık su ile temizleyebilirsiniz. Tarçın, dudaklarınızda karıncalanma hissi yaratacaktır.

Dolgunlaştırıcı lip balm: Eğer aceleniz varsa, ya da peeling hazırlanmaya üşeniyorsanız dolgunlaştırıcı lip balm ya da dudak parlatıcılarını tercih edebilirsiniz. Tıpkı tarçın peelinginde olduğu gibi bu ürünlerin içerisinde bulunan aktif maddeler dudaklardaki kan akışını hızlandırır. Fakat bu ürünler peeling gibi dudaklarınızdan temizleyemediğiniz için uzun süre kullanıma pek uygun değildir. Dudaklarınızdaki yanma hissini hesaba katmalısınız.

Dudak kalemi: Öncelikle dudaklarınıza cilt renginizle uyumlu bir kapatıcı uygulayın. Daha sonra dudaklarınızın doğal rengine yakın bir dudak kalemi ile dudak çizginizin biraz dışından başlayarak dudaklarınızı çerçeveleyin. Rujunuzu da sürerek daha dolgun bir dudak illüzyonu yaratabilirsiniz.

Aydınlatıcı ve parlatıcı: Dudaklarınızın üst kısmında bulunan çukura aydınlatıcı uygulayarak da daha dolgun bir görünüm yakalayabilirsiniz. Ayrıca dudaklarınıza açık tonlarda bir ruj uyguladıktan sonra üzerine ışıltılı bir dudak parlatıcı da geçerseniz dudaklarınız olduğundan daha dolgun görünebilir.

Ruj seçimi: Makyaj yaparken kullandığınız rujların rengi de dudaklarınızın ince ya da kalın görünmesini etkiler. Eğer dudaklarınızın daha dolgun görünmesini istiyorsanız koyu renk rujlardan kaçınmalısınız. Bunun yerine parlak, daha açık tonlarda olanları tercih edebilirsiniz. Bu kırmızı ruj süremeyeceğiniz anlamına gelmez, sadece koyu kırmızı tonlarından uzak durmalısınız.

Belki de bu noktada seçebileceğiniz en iyi ürün Eda GÖK rujları olabilir… Kadife dokusu ve hoş kokusu ile uzun süre kalıcılık sağlayan, çatlama yaptırmayan likit mat rujla vazgeçilmeziniz olacak. Red, nude ve peach renk seçenekleriyle sunulan Eda GÖK rujları ile ışığınızı yansıtacaksınız…