Doğru Cilt Bakımı İçin Altın Kurallar

1
134

Doğru Cilt Bakımı İçin Altın Kurallar

Tatil zamanına ramak kala kusursuz görünen bir cilde sahip olabilmek önem kazanıyor. Bunun için ürün kullanmadan yapabileceklerimiz kadar,  doğru ürün kullanımı ile bu süreci hızlı, pratik ve etkili geçirebilmek mümkün. Sizler için sıcak yaz günleri öncesi sağlıklı ve ışıltılı bir görünüme kavuşabilmeniz için gerekli olan pratik ve kolay cilt bakımı önerilerini derledik.

Makyaja dikkat!

Cildinizin doğal yağlanmasını engellemeye çalışmanız olumsuz sonuçlar doğurabilir. Bu noktada cildinizin nefes alabilmesi ve beslenebilmesi için her gün makyaj yapmamak doğru bir seçim olacaktır. Cildinizi temiz tutmak, nefes almasını sağlamak, aralıklarla makyaj yapmak doğru adımlar olacaktır.

Ayrıca yenilenme için en verimli periyot gece olduğu için gözeneklerimizin açık kalabilmesi adına asla makyajla uyumamak gerekiyor. Son olarak spor gibi efor sarf edilmesi gereken faaliyetler esnasında da makyajın temizlenmesi şart.

Cilt kuruluğuna dur deyin

Soğuk, güneş, rüzgâr ve çeşitli dış etkenler cildin kurumasına sebep olur. Bu olumsuz etkilerden en az şekilde etkilenebilmek için cildimizi devamlı nemlendirmemiz gerekir. Bunda doğru beslenme kadar doğru ürünleri seçmek de sorunun çözümü için önemli rol oynar. Su tüketimi, avokado, zeytinyağı ve c vitamini içeren yiyecekler bu noktada bizlere yardımcı olurken, nemlendirici özelliği olan kremler de en büyük yardımcınız olacaktır. Seramic Collagen Cream, anti aging yaşlılık karşıtı özelliğinin yanında cildin nem dengesini de sağlayarak ışıltılı, pürüzsüz bir görünüme kavuşmanız için doğru tercih olacaktır.

Cilt tipinize göre ürünler seçin

Cilt tipini belirleyebilmek için cildin nem durumu, yağ oranı, yapısı, gözenek durumu ve cilt bozuklukları gibi faktörlerin değerlendirilmesi gerekmektedir. Cilt tipini bilmek, doğru nemlendiriciyi, arındırıcıyı ve temizleyiciyi kullanmak açısından oldukça önemlidir.

Genetik oluşumunuzu her ne kadar değiştiremeseniz de cildinizi tipine göre kontrol altına alabilirsiniz. Hangi cilt tipine sahip olursanız olun, genç görünümlü bir cildiniz olsun istiyorsanız; cildinizi düzenli olarak temizlemeli, zararlı maddelerden korumalı ve uygun bir şekilde nemlendirmelisiniz.

1 YORUM