Daha Parlak Gözler İçin Makyaj Hileleri

Makyaj rutininde gözler ayrı bir öneme sahip. Göz makyajında yapacağınız birkaç hile ile gözlerinizin olduğundan daha parlak ve çekici görünmesini sağlayabilirsiniz. Gelelim bunu başarmak için gerekli olan püf noktalarına…

Gözlerinizin daha parlak ve canlı görünmesi için yapabileceğiniz makyaj hilelerinden biri eyeliner renginizde değişiklik yapmaktır. Klasik siyah ve kahverengiyi bir yana bırakın ve lacivert rengi deneyin. Mavi, harika bir kontrast yaratarak göz akını daha parlak gösterir.

Kapatıcının göz makyajında önemli bir yeri vardır. Gözlerinizin altında bulunan ve rakun gibi hissetmenize neden olan koyu halkaları gizlemede etkilidir. Göz altındaki koyu halkaların görünümü hafiflediğinde gözlerinizin de daha aydınlık göründüğünü fark edeceksiniz. Kapatıcının üzerine ayrıca biraz aydınlatıcı uygulayabilirsiniz.

Gözlerinizin daha parlak ve canlı görünmesini sağlayacak bir diğer makyaj hilesi ise gözlerinizin altına beyaz ya da ten rengi göz kalemi uygulamaktır. Gözlerinizi sadece daha parlak göstermekle kalmayacak, aynı zamanda daha iri görünmesini de sağlayacaktır.

Gözlerinize dikkat çekmek, onları daha parlak ve güzel göstermek istiyorsanız gözlerinizin iç köşesini aydınlatmayı deneyin. Bunun için aydınlatıcı ya da açık renkli bir göz farı kullanabilirsiniz.

Ama belki de bunların yanında en önemlisi yeterli ve sağlıklı bir uyku… uykunuzu tam alamadığınız zamanlarda bu durumu ilk olarak gözleriniz ele verir. Sağlıklı, parlak ve pırıl pırıl görünen gözler istiyorsanız uykusuz kalmayın.

Ve tüm bunların yanında sizleri daha yaşlı gösterecek hatalar da var. Şimdi yapmamanız gerekenlere birlikte bakalım…

Göz çevresini yeteri kadar nemlendirmemek

Gözlerinizi yüzünüzün odak noktası haline getirmek istiyorsanız göz çevrenizi uygun nemlendiricilerle nemlendirmeyi ihmal etmemelisiniz. Yorgunluk ve çatık kaş gibi etkenler göz çevrenizde kırışıklıklara neden olabilir. Serumlar, göz kremleri veya göz çevresini gençleştirici astarlar kullanarak göz çevrenizi nemlendirerek bu kırışıklıkların önüne geçebilirsiniz.

Toz göz farı kullanmak

Gözlerde far oldukça güzel görünüyor olabilir ancak, toz göz farları göz çevresindeki kırışıklıklara yerleşebilir. Bunu yerine krem göz farlarını tercih edebilirsiniz, krem göz farları göz kapaklarınızda daha yumuşak ve daha modern bir görünüm kazandıracaktır.

Gözlerinizi pudralamayın

Yüz pudrası ile gözlerinizi pudralamak sizi olduğunuzdan daha yaşlı gösterecektir. Pudra gözlerinizi kurutarak göz çizgilerinizi daha belirgin hale getirir. Gözlerinizi pudralamak yerine far bazı kullanmayı tercih edin. Böylece kullanacağınız farın rengi daha belirgin, kalıcılığı ise daha uzun süreli olacaktır.

Kalem sürmek

Göz kalemleri gözlerinize siyah bir görünüm verebilir ancak ciltte yumuşak duracağından sarkık görünür ve sizi yaşlı gösterir. Bunun yerine keskin bir çizgi gibi görünecek eyeliner kalemleri tercih etmelisiniz.

Maskara sürmemek

Bazen göz makyajı yapan ama maskara sürmeyen kadınları görüyoruz, maskara sürmemek gözlerinizi küçük gösterdiği için olduğunuzdan daha yaşlı görünürsünüz. Gözlerinizi büyük göstermenin en iyi yolu maskara kullanmaktır.

1 YORUM