genç görünmek

Özellikle 40’lı yaşlara geldikten sonra hemen hepimizin ortak isteği daha genç görünüme sahip olmak olur. Elbette bunun püf noktaları var. İşte size parlaklık ve ışık kazandıracak öneriler…

Öncelikle uç noktalarından ve fazla parlak renklerden uzak durun. Çünkü genç olmayan ciltler ince çizgileri ve kırışıkları daha çok belirginleştirecektir. Bunun yanında görüntünüzü hafif renklerle güzelleştirip parlak farları ve rujları bir kenara atmanız da doğru seçim olacaktır. Makyaj yaparken de dikkat etmeniz gerekenleri madde madde sıralayalım:

– Temiz bir kulak temizleme çubuğuyla kirpiklerinizin altına doğal tonlarda bir far uygularsanız gözlerinizi daha da belirginleştirmiş olursunuz.

– Siyah maskara yerine daha çarpıcı bir etki için daha hafif bir tona geçmeyi deneyin.

– Nemlendiricili rujunuzu sürmeden önce, dudak kalemini koyulaştırmak için üzerine pudra uygulayın.

– Fondöteninizi nemli süngerle sürün ve sınırların belirginliğini gidermek için iyice dağıtın. Bu aşamada bir fırça yardımıyla kapatıcınızı göz altı bölgesine, sivilcelere ve kırmızı damarların üzerine uygulayın ve sonra dağıtın.

– Allığı noktalar hâlinde cildinize dağıtın ve parmak uçlarınızla yayın. Pudrayı uygulamanın en iyi yöntemi, onu sadece ihtiyaç olan bölgelere sürmek ve daha sonra büyük bir pudra fırçasıyla aşağı doğru hareketler yaparak fazlalığı almaktır.

– Gözlerinizin sarkık bir görüntüsü varsa farı, göz kapaklarınızın üzerine sürerken yukarı; dış köşelere sürerken aşağıya doğru dağıtmak etkili bir hiledir.

Sinoz en yeni ürünleri altın sabun ve altın göz çevresi serumu tıklayarak deneyimleyebilirsiniz