Ciltteki Kararmaların Bilinmeyen Sebebi!

5
49

Hormonal değişiklikler, hamilelik, yanlış kullanılan jilet ve ağdalar… Vücudumuzda zaman zaman istenmeyen kararmalara neden olabiliyorlar. Peki bu kararmaların bir sebebinin de fazla kilolar olduğunu söylesek? Aşırı kilo almanın ardından kol altı, bacak arası gibi bölgelerde sürtünmeye ve havasız kalmaya bağlı olarak kararmalara yol açabileceğini hiç düşünmüş müydünüz?

Çağımızın problemi kilo hem sağlık hem de dış görüntümüzde bizde kötü etkiler bırakabiliyor.

Kiloya bağlı oluşan koltuk altlarında meydana gelen bu kararmayı önlemek için evde yapacağınız karışımlarla çözüm bulmanız mümkün. Koltuk altı karamasını geçirmek için öncelikle kese yaparak ölü deriyi atmalısınız. Keseden sonra yapabileceğiniz doğal yöntemler ise;

Malzemeler:

1 çay kaşığı vazelin,

1 çay kaşığı elma suyu,

1 çay kaşığı limon suyu.

Uygulama:

Malzemelerin tamamını karıştırdıktan sonra koltuk altına sürün ve kurumasını bekleyin. Kuruduktan sonra yıkayıp bebek pudrası sürün. Koltuk altındaki kararmalar zamanla geçecektir.

*

Malzemeler:

1 tatlı kaşığı pirinç unu,

1 yemek kaşığı yoğurt,

1 tatlı kaşığı sirke.

Uygulama:

Tüm malzemeleri bir kap içerisinde iyice karıştırarak kararmanın olduğu bölgeye sürün ve 15 dakika bekleyin. 15 dakika sonra hafifçe ovalayarak ılık suyla durulayın.

Limon suyu ile bölgeyi temizlemeniz yeterli olacaktır. Eğer daha etkili bir sonuç elde etmek istiyorsanız bebek pudrası kullanabilirsiniz. Bu işlemi haftada iki kere yapmanız yeterlidir.

*

Malzemeler:

1 tatlı kaşığı limon suyu

1 çay kaşığı bal

1 tatlı kaşığı yoğurt

Uygulama:

Limon suyu, bal ve yoğurdun bir araya gelmesiyle oluşturduğu karışım mucizevi etki yaratacaktır. Karışım sürüldükten sonra 20 dakika kadar bekleyip, ılık su ile iyice durulayın. Koltuk altında bulunan ve kötü kokular oluşmasına neden olan bakterileri yok ederek bir nevi doğal deodorant görevi görüyor.

Aynı zamanda kararan derinin beyazlamasında etkili olan bu kürü istediğiniz zaman uygulayabilirsiniz. Hayatınızda kendinize yapacağınız iyiliklerin başında kilo probleminizi çözmeniz gelebilir.

Bu problemi çözdüğünüzde yarattığı ekstra sorunları da beraberinde çözmüş olacaksınız. Cildinizdeki kararmalar için ise doğal tarifleri uygulayabilir, daha hızlı bir sonuç için ise Sinoz Beyazlatıcı Kremi kullanmaya başlayabilirsiniz.

Koltuk altı kararmaları ile oluşan vücudunuzdaki renk eşitsizliklerini engellemek için Sinoz Beyazlatıcı Kremi düzenli bir şekilde kullanmayı unutmayın.

Sinoz’un en yeni ürünleri altın sabun ve altın göz çevresi serum ile cildinize değer katın ürünleri incelemek için www.sinoz.com.tr adresine uğrayınız

5 YORUMLAR