Ten rengi de leke oluşumunu şekillendiriyor mu?

1
26

Hadi biraz teknik konuşalım. “Cildin tekniği de mi olurmuş!” dediğinizi duyar gibiyim :)Deriye rengini veren pigmentleri üreten hücrelerin yapıları çok değişiktir.

Derinin üst ve orta tabakasında yer alan çizgide yer alırlar.  Bu renk veren hücreler her yüz tane hücrenin içerisinde belirli sayıda bulunur. Bu hücreler eğer 7-10 arkasındaysa siyahi insanlar oluşur. Sayı ne kadar az ise o kadar açık tenli olursunuz.


Buğday tenli insanlarda bu sayı 3’tür. :)Üçüncü altına düştüğünde ya beyaz tenli ya da sarışın insanlar ile karşı karşıyayız demektir.

Beyaz tenli insanlarda bu hücreler az olduğu için lekelenme oranları da daha düşüktür. Buğday tenli insanların hücre sayısından dolayı lekelere daha meyillidir.


Beyaz tenliler “Biz de lekeleniyoruz!” dediğinizi de duyar gibiyim. Tabii ki olabilir ama açık tenli insanlarda lekeler daha çok üst deride olur ve çözümü daha kolaydır.


Üst deriye yerleşen lekeler daha kolay tedavi edilir. Derine indikçe tedavisi güçleşir.


Leke tedavilerinde süreklilik mühim olan konudur! Tedaviye sürekli devam etme ihtiyacı vardır. Geçti dediğiniz an tekrarlanmaması için leke kremlerinize devam etmelisiniz.

Leke oluşumunda yer alan hücreleri C vitamini baskılar. Bu da en önemli ve pek bilinmeyen konulardan biridir.


Teknik bilgiyi aldığımıza göre çözüm için adım atmaya başlayabiliriz! :)İçeriğinde C vitamini bulunan bir leke kremi kullanmaya başlayabilirsiniz.

Burada önerimiz Sinoz markasının Leke Kremi! Kullanan insanlardan geri dönüşleri çok iyi olan Sinoz Leke Kremi’ni şu an yeni yıl indirimi ile satın alabilirsiniz.

Düzenli bir kullanımın şart olduğunu da öğrendiğimize göre kremi uygun olarak kullanıp, geri dönüşlerini almaya başlayabilirsiniz! Yeni yolda cildinize iyi bakmanın sözünü kendinize verin ve lekesiz, parlak ve canlı bir cilde siz de sahip olun! 🙂

1 YORUM