Cilt Lekelerini Kapatmanın Püf Noktaları

Cilt lekeleri özellikle yaz öncesi hemen herkesin kâbusu olmaya aday bir sorundur. Ancak bu problem elbette ki çözümsüz değil… Bu noktada doğru ürünleri doğru şekilde kullanmak hayati önem taşıyor. Şimdi bu aşamaları ve yapılabilecekleri birlikte inceleyelim.

İlk adım olarak lekelerin çoğalmasını önlemek için doğru güneş kremini seçmek çok önemli. Çünkü özellikle yaz aylarında cildin lekelere açık halde olduğunu unutmayalım. Ayrıca cilt lekelerini kapatmaya çalışırken yaygın yapılan bir yanlışı da belirtmek gerekir. Bu yanlış da sadece fondöten kullanarak kapatmaya çalışmaktır. Kat kat fondöten kullanmak lekeleri kapatmak yerine cildi yorgun gösterir ve ağır makyaj görüntüsüne yol açar. En az ürünle en etkili sonucu alabilmek için ilk adımda güneş koruyucu ya da makyaj bazı kullandıktan sonra fondöten uygulamasına geçilmelidir.

Fondöteni cildinizle aynı ton seçtiğiniz gibi kapatıcının da cildinizle aynı tonda olmasına dikkat etmelisiniz. Daha açık tonda uygulanan kapatıcılar cilt lekelerinin daha fazla öne çıkmasına yol açar. Hafif sivilce ve güneş lekelerini kapatmak için cildinizle aynı tonda bir kapatıcı kullanmanız en doğrusu olacaktır. Fondötenden sonra kapatıcıyı uygularken sadece lekenin üzerine ürünü uygulamanız yeterlidir

Cilt lekelerini kapatırken son adım olarak da sabitleyici şeffaf pudra ile makyajınızı tamamlayabilirsiniz. Kapatıcıyı sabitlemek için pudradan az miktarda alıp sadece kapatıcı uyguladığınız bölgelere küçük bir karıştırma fırçası ile pudrayı dağıtabilirsiniz. Hamilelik döneminde oluşan geniş alana yayılabilen cilt lekelerini kapatmak için ince formlu fondöten ve kapatıcı yerine tam kapatıcılık sağlayan fondötenleri kullanmak ve gerekirse cildinizle aynı renkte kapatıcı ile bölgesel uygulama yapmak daha doğru olacaktır.

Fakat kapatıcı, gizleyici yöntemlerin yanında bu sorunlara kökten ve kalıcı bir çözüm bulmak da mümkün.

Bu noktada en büyük yardımcınız leke kremleri oluyor. Aynı sefa, jojoba yağı, papatya ve meyan kökü ekstraktı içeriğiyle rakiplerinden ayrılan Biolog Leke Kremi, ciltte zamanla oluşmuş lekelerden kurtulmanızı sağlıyor.

Yazın ortaya çıkan güneş çillerinden sivilcelere ve siyah noktalara kadar ciltte oluşan renk tonu farklılıklarının görünümünü azaltmaya yardımcı olan bu özel krem hamilelikte ve yaşlılıkta oluşan lekelenmelere karşı da çözüm olabiliyor.

Olumsuz dış şartlar altında oluşan lekelere karşı deride pigmentlerin dengeli şekilde yayılmasını ve cilt renginin doğal haline dönmesini sağlayan Biolog Leke Kremi, yaza girerken en büyük yardımcılarınızdan olacak.

2 YORUMLAR