CİLT LEKELERİ MEYVE KUŞATMASI ALTINDA

3
202
cilt lekelerine meyve
cilt lekelerine meyve

Hormonal değişimler, güneş ışınları, lazer epilasyon müdaheleleri ve birçok etken daha… Hepsi cilt lekelenmelerine sebep oluşturmakta. Cilt altı dokusunda meydana gelen hasarlar ve pigmentasyon değişimleri sebebiyle lekelerle mücadele etmek her geçen gün daha zor hale gelir.

Cilt lekelerin etkisini azaltmak için haftasonu bakım ritüellerinize meyve maskelerini eklemekte fayda var.

HİPERPİGMENTASYONA KARŞI : ARMUT MASKESİ !

Klinik araştırmalar sonucunda armutun cilt lekeleri üzerinde azaltıcı etki gösterdiği gerçeği var. Armut, içeriğindeki alfa arbutin maddesiyle ciltteki fazla melanini absorbe ederek lekelenmeleri engellemekte ve cilt rengini eşitlemeye destek olmakta.

Peki lekelere karşı açtığımız savaşta armudu nasıl kullanacağız.Armut dilimlerini 10-15 dakika cildinizde bekleterek tedavi sürecini kolaylıkla başlatabilirsiniz. Fakat armudu püre halinde maske olarak uygulamak etkileri artıracaktır. Bu uygulamayı gece yapacak olursanız zaferin daha kısa sürede geleceğini haber vermek isteriz. Cildin gece saatlerinde kendini yenileme sürecine girdiğini hatırlatmakta fayda var.

LİMON TONİK ETKİSİ :

Turunçgiller ailesinden limon, yoğun c vitamini içeriğiyle lekelere karşı açtığı savaşla gerçek bir cilt dostu. Limon suyunu pamuk yardımıyla cildinize uyguladığınızda kısa zaman zarfında lekelerin yok olmaya başladığına tanık olacaksınız. Bu uygulama esnasında, güçlü antioksidan kaynağı olan limonun tonik etkisini de hissedeceksiniz.

SÜRECİ HIZLANDIRIN !

Dermokozmetik markası Sinoz’un, Sinoz Leke Kremi içeriğindeki c vitamini özleriyle cilt üzerinde antioksidan etki yaratırken lekeler üzerinde yok edici etki yaratıyor ve tek ton cilt deneyimi vaad ediyor. İçeriğindeki pentavitin ve sodyum-pca’nın sağladığı  yoğun nem desteği ile cildiniz ihtiyacı olan bakıma kavuşacak.

3 YORUMLAR