Cilt Kararmalarının Önüne Geç!

3
184
Sinoz beyazlatıcı krem
Sinoz beyazlatıcı krem

Vücudumuzdaki her bölgenin renginin aynı olmasını isteriz. Pürüzsüzlük, aynı ton. İşte bizi mutlu edebilecek ve olması gereken renkler. Ama hep bu şekilde gitmeyebilir, koltuk altında, diz ve dirseklerde, bikini bölgelerinde kararmalar görülebilir. Önlenebilir olan bu kararmaların nedenlerine bir bakalım.

Kilo!

Sağlığımızı etkileyen fazla kilolar, vücutta kararmalara neden olabilir.  Fazla kilo almak vücudun insülinin etiklerine daha açık hale getirir. Kan şekerini düzenlemeye yardımcı olan insülin seviyeleri cilt pigment hücrelerinin artmasına neden olabilir. Bu nedenden dolayı fazla kilolu olmak vücudun katlanma bölgelerinde kararmalara neden olabilir.

Tip2 Diyabet!

Yüksek kan şekeri hastalarında AN riski yüksektir. (AN: Akanthosis Nigricans / Koyu Lekelenme)

Hormonal!

İnsülin düzeylerini kesintiye uğratan, Polikistik over sendromu, Cushing sendromu, Akromegali, Hipotiroidinizm gibi hormon sendromları da koyu lekelere sebep olabilir.

İlaçlar!

İnsülin seviyesini artıran doğum kontrol hapları gibi ilaçlar da koltuk altı, diz, dirsek gibi bölgelerde kararmalara sebep olabilir.

“Limon” ve “Karbonat”

Limon ve karbonat karışımı ile doğal yöntemler ile kararmalardan kurtulabileceğiniz gibi Sinoz Beyazlatıcı Krem ile koltuk altı, diz ve dirsek kararmalarının önüne geçebilirsiniz!

Sinoz en yeni ürünleri altın sabun ve altın göz çevresi serumu tıklayarak deneyimleyebilirsiniz

3 YORUMLAR