CİLT TONUNUZU EŞİTLEYİN

0
16
cilt kararması
cilt kararması

Yaz bir hayli geride kaldı. Peki ya yazın cildimizde bıraktıkları. Neredeyse sonsuza dek bizimle kalabilirler…Yazın direkt olarak güneşlenmek ya da güneşle olan temas süremize bağlı olarak vücut genelinde renk eşitsizlikleri meydana gelebilmekte.


Biz bu duruma sadece güneşin sebep olabileceğini sansak ta bir hayli yanılıyoruz. Özellikle bikini bölgesi, koltuk altı, diz – dirsek ve diz kapağı bölgelerinde meydana gelen kararmaların ardında son derece önemsiz görünen fakat etkisi büyük faktörler yer alıyor…


Güneşin bu zamansız cilt lekelenmelerine ve kararmalarına sebep olan etkilerini daha da arttıran faktörler neler mi? 


Örneğin; iç çamaşırı seçimleri, deodorant tercihleri ve traş olma şekilleri vb. Kimyasal pamuklar ve aluminyum içerikli kokular, hatalı epilasyonlar gibi sebeplerle ve sürtünmeden kaynaklı kararan cildimizde pigment eşitsizlikleri meydana gelmekte ve cildin tek ton görünümü bozulmakta.


Bu durumu engellemek için yukarıda sıraladığımız etken faktörleri tam zıttına yani pozitif yönlü eğilimlere çevirerek atılabilecek ilk doğru adımı atmış oluruz. Fakat ihmal ve bilinçsizlik sebebiyle oluşan cilt kararmaları içinse profesyonel ve etkin bir bakım şart.


Bu noktada bakım ritüelinize ekleyeceğiniz Sinoz Beyazlatıcı Krem , iyi bir kurtarıcı. Direkt olarak bölgesel kararmaları hedef alarak formülüze edilen bu krem, kararmaları zaman içinde açarak tek ton bir görünüm kazandırıyor. 


Sinoz Kozmetik’in beyazlatıcı kremi için gerçekleştirdiği araştırmalar sonucunda formülüze ettiği “selective white” içeriği ten rengi eşitsizliklerini dengeleyici ve cildi yenileyici etkiyi sahip.


Neden mi yenilenmek ? Cilt kararmaları sadece görünüm olarak değil aynı zamanda cilt kimyasınıda derinden ilgilendiren bir konu. Hücrelerin ve derinin yapısal bütünlüğünü kaybetmesine sebep olan kararmalar pigment dengesizliklerinide tetiklediği gibi cildin yenilenme sürecini de aksatabiliyor. 


Bu yüzden nar çekirdeğinin güçlü antioksidan etkisiyle bezenen Sinoz Beyazlatıcı Krem, cildin yenilenme sürecini hızlandırıyor.


Meyan kökü özleri ile inatçı kararmaları cilt rengine eşitleyen, daha homojen bir görünüm kazandıran bu krem, tüm cildin tek tonda kalmasını sağlıyor.


Giyeceğiniz kıyafetler ve yaz ayları korkulu rüyanız olmaktan çıkacak. Kararmaların yok olduğu, tek bir renkte görünen, daha canlı ve daha bakımlı bir duruşa bürünen cildiniz ile özgüveninizi yeniden keşfedin. 


Sinoz Beyazlatıcı Krem’i günlük bakım ritüelinize eklemeniz, her duş sonrası ilgili bölgelere masaj şeklinde uygulamanız yeterli. Bu krem, Kolay emilen ve yağlılık hissi bırakmayan yapısı ilede son derece kullanıcı dostu.