Kilo Çatlaklarına Dur Diyoruz!

0
46
cilt çatlaklarına dur diyoruz
cilt çatlaklarına dur diyoruz

Çağımızın derdi kilo! Dönem dönem kilo alma ve verme süreçleri yaşayabiliyoruz. Bazı kişilerde bu durum beraberinde sağlık sorunlarını da getirebiliyor.

Yüksek kilolara vücudumuz uzun süre sahip olduğunda, derimizin genişlemesine de yol açmış oluyoruz.

Fazla kilolardan da aynı hızda kurtulmak istiyoruz. Hızlı ve sağlıksız verilen kilolar sonucunda vücudumuzda kılcal çatlaklar meydana gelmekte ve bunlar giydiğimiz kıyafete kadar bizleri kısıtlamaktadır.

Çatlakların hayatımıza dahil olmasına son vermek amacıyla hayatınıza dahil edeceğiniz yağlara göz atalım!

          E vitamini Yağı: Genellikle kapsüller halinde paketlenen bu yağ cilt için oldukça faydalıdır. Cildin E vitamine olan ihtiyacı artık tartışılamaz bir gerçek. Siz de E vitamini yağı ile cilt çatlaklarınızın yoğun olduğu kısma masaj yaparak uygulayabilirsiniz.

          Hint Yağı: Yoğun yapısı sayesinde oldukça bereketli bir ürün olan bu yağ leke tedavilerinde, saç bakımında, kırışıklık bakımında da kullanımının yanı sıra cilt çatlakları için de kullanılır ve oldukça etkilidir.

          Kakao Yağı: Harika bir nemlendirici olan bu yağ ile cildinize günde iki kere masaj yaparak çatlak görünümünü azaltabilirsiniz.

Çatlak oluşumunu engellemek için neler yapmak gerekir?

Dengeli ve yavaş kilo almak / kilo vermek çatlak oluşmaması için önemlidir.

Cilt her zaman kremler ile nemlendirilmelidir. 

Sıvı alımı artırılmalı, içeriden destek ile vücut nemli tutulmalıdır.

Çatlakların önlenmesi ve cildin nemli tutulmasında Sinoz Çatlak Önleyici Krem’in desteği alınabilir.

İçeriğindeki shea ve kayısı çekirdeği yağları ile cildin ihtiyacı olan nem desteğini sağlarken, allantoin ve soğan özleriyle ciltte onarıcı etki yaratan Sinoz Çatlak Önleyici Kremi sadece hamilelik döneminde değil ani kilo değişimleri ve selülit oluşumuna karşı da kullanabilirsiniz.