cildiniz kurumasin

Sonbaharın gelmesiyle değişen hava şartları ve rüzgar, cildin nemini kaybetmesine ve yıpranmasına yol açar. Ancak bu mevsim geçişleri başta olmak üzere bazı dış etkenlerden ötürü yıpranan cildimizi korumak ve nemlendirmenin yolları elbette ki var…

Bunun doğal yolları olduğu gibi doğru nemlendirici kullanmak da çözümün olmazsa olmaz parçası… Şimdi sizlerle birlikte öncelikle doğal yöntemlerle neler yapabileceğimize bakalım.

Salatalık

Ciltteki nem oranını dengelemekle görevli salatalığın, yüzde 60’a yakın kısmı sudan oluşuyor. Cildi pürüzsüz ve yumuşak hale getirmeye yardımcı salatalığın özellikle mimik kırışıklıklarına iyi geldiği ve en etkili doğal nemlendiricilerden olduğu biliniyor.

Aloe vera

Bir çok cilt sorunu çözümünde sıklıkla duyduğumuz aloe vera, evinizde ve bahçenizde kolayca bakabileceğiniz bir bitki. E ve A vitaminlerinden bir hayli zengin olan aloe vera, ciltteki pullanmayı önlediği gibi, yumuşatarak kaşıntıları da engelliyor.

Zeytinyağı

Cildi nemlendirmeye yardımcı en iyi kaynaklardan biri olan zeytinyağı, özellikle kuru ciltlerin yumuşamasında büyük katkı sağlıyor. Cildi besleyen yağ asitleri açısından zengin zeytinyağı, E vitamini deposu olması açısından serbest radikallere karşı savaşarak, cilt yapısını iyileştirmeye yardımcı oluyor.

Bal

Neredeyse cilde iyi gelecek her maskenin içeriğinde karşılaştığımız bal, nemlendirici özelliğinin yanı sıra, ciltteki kuruluğu gidermesi, lekeleri azaltması ve akne oluşumuna karşı gelmesiyle de biliniyor.

Gül suyu

Saf ve katkısız gül suyu, en popüler doğal nemlendiricilerden biri. Her cilt tipine uygulanabilecek gül suyu, cildi yatıştırıcı özelliğe sahip. Hassas ciltlerde oluşan kızarıklıkları gideren ve cildin derinlemesine temizleyen gül suyu, önemli alternatiflerden biri.

En başta da dediğimiz gibi doğal alternatiflerin yanında etkili çözüm için doğru kozmetik ürün seçimi de çok önemli… Özellikle içeriğinde salatalık özü ve aloe vera barındıran ve tüm cilt tipleri için uygun olarak üretilen Sinoz Yüz Temizleme Jeli, cilde bakım yaparak nemlendiriyor.

Bunun yanında kiri ve yağı temizleyerek sivilce oluşumunu da engellemeye yardımcı olan bu etkili jel, sabun ve alkol içermediği için kızarıklık, pul pul dökülme gibi yan etkiler yapmıyor. Sizler de doğal çözümlerin yanında daha hızlı bir etki istiyorsanız Sinoz Yüz Temizleme Jeli’ni deneyebilirsiniz…

1 YORUM