Cildin, Bedenin ve Ruhun Kışa Hazır mı?

0
82
kışın cilt bakımı

Havalar soğudu, yeni yıl yaklaşıyor! Atkımıza iyice sarıldığımız, içtiğimiz bir kupa sıcak kahvenin mutluluğunu daha çok hissettiğimiz günleri yaşıyoruz. Bu soğuk günlerde kendimizi motive etmenin birçok yolu var. Bunlardan birisi de cildimize iyi bakmak! Çatlamış dudaklarla, kuruyan bir cilt ile kış geçmez diyorsan, cilt bakım önerilerimize kulak ver! 🙂

Su Tüket!

Kışın ayrı bir güzelliği olsa da soğuk rüzgarlar cildin çok fazla kurumasına neden olur.

Yazın duyduğumuz en çok öneri “Bol su için!” olur. Kış aylarında da bu alışkanlığı korumamız gerekiyor ki susuz kalan cildimiz kurumasın.

Havalar soğudu, yeni yıl yaklaşıyor! Atkımıza iyice sarıldığımız,içtiğimiz bir kupa sıcak kahvenin mutluluğunu daha çok hissettiğimiz günleriyaşıyoruz. Bu soğuk günlerde kendimizi motive etmenin birçok yolu var. Bunlardanbirisi de cildimize iyi bakmak! Çatlamış dudaklarla, kuruyan bir cilt ile kışgeçmez diyorsan, cilt bakım önerilerimize kulak ver! 🙂

Nemlendiricini Unutma!

Yaşanan nem kaybına karşı su içmenin yanı sıra destek içincildini nemlendirmeyi unutma. Nemlendiricine ek serumu da bakım rutinineekleyebilirsin.

Duş süreni kısalt!

Su tüketmek önemli fakat kışın duşta çok uzun süre kalmamaya dikkat etmelisin.

Duştan çıktıktan sonra ise 5 dakika içerisinde tüm vücudunu nemlendirmeyi unutma.

Besin Takviyesi Şart!

Mucizevi besin avokado, badem, balık, hindisin cevizi gibi sağlıklı yağlardan oluşan besinlere bu kış daha fazla şans verebilir, cildini içeriden destekleyebilirsin. 

Güneş’e dön!

Kış aylarında yüzünü çok az gösteren güneşte vakit geçirmeye çalışabilir, D vitaminini vücuduna depolayabilirsin.

Cildini arındır!

Kışın kuruyan cilt, ölü deri hücrelerinin gözeneklerini tıkamasına neden olur. Cilt temizliğini ihmal etmezsen, ölü hücrelerine veda edebilirsin. Cildini temiz tutmak için Sinoz Yüz Temizleme jelini kullanabilir,kış bakım rutinine haftada bir Sinoz  arındırıcı kil maskesi ekleyebilirsin.