CİLDİMİZ YAZA HAZIR MI?

1
79

Yaz aylarına koşar adımlarla yaklaşırken, cildimizin bakım rutinlerine yeni maskeler ekleyelim mi? Yaz meyvelerinin ortaya çıktığı şu günlerde, üç yaz meyvesini içeren özel tarifler ile yapılan maskelere birlikte göz atalım! 😊

Yağ Dengeleyici Çilek Maskesi Tarifi

Malzemeler

3 adet çilek

1 çay kaşığı limon suyu

Yapılışı

Çileği püre haline gelinceye kadar ezin. Bir kaba koyun ve üzerine limon suyu ekleyin. Temizlenmiş yüzünüze uygulayın ve ortalama 15 dakika kadar bekletin. Süre dolunca önce ılık su ile yüzünüzü silin. Sonra soğuk su ile yüzünüzün tamamını yıkayın.

Sıcak-soğuk ilişkisi kan akışını hızlandıracak ve cildinizi canlandıracaktır.

Ballı Karpuz Maskesi

Malzemeler

2 dilim karpuz

1 kaşık süzme bal

Yapılışı

Bal ve karpuzdan yapılan bu maske cildimizi temizleyip, ölü hücrelerden arındırır.

Karpuzun çekirdeklerini çıkarıp blenderda püre haline getirin, ardından püreye bal ekleyin.

Yüzünüze uygulayıp, 10 dakika sonra soğuk su ile durulayın. Bal içeriğindeki zengin özler sayesinde cildinizi nemlendirirken, karpuz teninizi derinden temizleyecektir.

Erik Maskesi

Malzemeler

4 adet erik

Yapılışı

Eriğin çekirdeklerini ayıklayın. Daha sonra suda kaynatın. Daha sonra mikserle parçalayın ve püre halini aldığında yüzünüze sürün. Yaklaşık 15-20 dakikanın ardından yüzünüzü yıkayın. Haftada iki defa bu yöntemle istediğiniz sonuçları alabilirsiniz.

Cildimizi yaza hazırlarken en önemli şeyin cildimize gösterdiğimiz özenin devamlılığı olduğunu unutmayalım.

Cildimizi temiz tutmak, nemlendirmek ve bakım maskelerini uygulamaktan türlü bahaneler ile vazgeçmeyelim. Yaz meyveleri ile yapabileceğiniz maskelere ek olarak temiz sağlıklı ve parlak bir cilt için ihtiyacımız olan arınmayı tüm cilt tipleri için uygun olan Sinoz arındırıcı kil maskesi kullanmaya başlayarak sağlayabiliriz.  

1 YORUM