Cildimiz Güneş’e Hazır mı?

1
72
güneş kremi
güneş kremi

Vücudun en önemli ihtiyaçlarından biri D vitamini! D vitaminin en güçlü kaynağı ise güneş!

Lekelerin en büyük dostu da güneş! Peki biz güneşi sevsek mi? Sevmesek mi? 😊

Güneşin faydalarından yararlanıp, zararlı ışınlarından da kendimizi ve cildimizi koruyarak ona olan sevgimizi sürdürebiliriz.

Yüzünüzü Güneşten Koruyun

Güneş kremsiz dışarı adım atmama kuralını öncelikle hayatımıza sokarak yola çıkabiliriz.

30 faktörlü bir güneş kremi gün içerisinde tazelemeniz koşulu ile size koruyacaktır. Güneş lekelerine müsait bir cildiniz varsa yaz aylarında yüz bölgesine ağda, kimyasal soyma gibi işlemler yaptırmaktan kaçının.

Güneşi sevelim fakat bilmeliyiz ki güneş, hasarlı deride erken yaşlanmaya ve bazı deri kanseri riskini attırmaya neden olabilir. Güneşten korunmanın hayati önem taşıdığını unutmayalım. de daha ön plana çıkıyor. Güneşe çıkmadan 20-30 dakika önce kremin uygulanması kritik. Güneşin dik olduğu öğlen saatlerinde güneşin altında korumasız kalmamalıyız.

Peki güneşten dolayı oluşmuş lekelerimiz için neler yapabiliriz?

Oluşmuş lekelerin tedavisi için kış mevsiminin daha etkili olduğunu belirtelim. Özellikle kimyasal işlemler için yaz ayları önerilmemektedir. Leke kremleri ile tedavinize başlayabilirsiniz.  Bu devam ederken oluşabilecek yeni lekeler için ise tedbiri elden bırakmamalıyız. Sinoz Leke Kremini cilt bakım rutininize dahil ederek, düzenli kullanım ile var olan lekelerinize veda edebilirsiniz. Yaz aylarında da pürüzsüz, tek ton cilde sahip olabileceğinizi görebilirsiniz.

1 YORUM