Cildimiz aslında ne istiyor?

1
57
sinoz yüz bakım maskesi
sinoz yüz bakım maskesi

Cilt bakımı hakkında sürekli yeni bilgilere erişiyoruz. Dergiler, internet siteleri, sosyal medya, arkadaşlarımız… Herkesin ve her mecranın söyleyeceği yeni bir şeyler var.

Cilt bakımı denildiğinde unutulmaması gereken üç noktaya beraber bakalım.

  • Vücut derisi ile yüz derisi aynı değildir.

Vücudunuzda bazı bölgelerin derisi daha kalındır. Sırtımız, avuç içleri ve ayak tabanları gibi bölgelerde çok fazla gözenek bulunmaz. Bu bölgedeki hücreler yüzümüzdekine göre daha yavaş çalışır.  Yüzümüze kullandığımız nemlendirici, maske, peeling gibi tüm ürünlerin vücudumuz ile ayrı olması gerektiğini unutmayın.

-Cilt, kendine benzeyeni seviyor.

AHA’lar ve cilt bariyerini taklit eden bileşenler içeren kremler cildimizi besliyor. Daha pürüzsüz, yumuşak ve sıkı bir cilde sahip olmamızı sağlıyor. Cildin düzenli bir şekilde yapılan maskeler ile arındırılmaya ve tazelenmeye ihtiyacı bulunuyor. İçeriğindeki kaolin ve bentotit kil özleriyle cildi derinlemesine arındıran, su yosunu bitkisi ile dış faktörlere karşı koruyan Sinoz arındırıcı kil maskesi cilt bakım alışkanlıklarına dahil edebilirsin.

-Güneşi sev, kendini güneşten koru.

Güneşten alacağın vitaminle, D vitamini ihtiyacını karşılamayı unutma. Bunu yaparken SPA’lı güneş kremleri kullanmayı alışkanlık edinmeyi dene.

Sinoz Yüz Bakım Maskesi Kullananları merak ediyorsanız bu site tam size göre http://sinozkullananlar.com/category/yuz-bakim-maskesi-kullananlar/

1 YORUM