Çatlaklardan Kurtulmak Sandığınızdan Kolay!

0
158
Çatlaklardan Kurtulmak Sandığınızdan Kolay!

Cilt çatlakları genellikle karın, kalça, göğüsler, üst kol, but ve uyluklar bölgelerinde görülen, doğal renkte olmayan çizgilerdir. Özellikle hamilelik karın bölgesindeki cilt çatlaklarının en önemli sebebi iken, ani kilo alma veya ani kilo verme, vücut geliştirme, ergenlik dönemindeki hormonal değişiklikler, bazı ilaçların yan etkileri, hızlı boy uzaması, kalıtımsal faktörler ve stres çatlaklar yol açan diğer sebeplerdir.

Fraksiyonel lazer gibi pahalı estetik müdahalelerle tedavi edilmeye çalışılan cilt çatlaklarının üstesinden sağlıklı yiyecekler ve doğru kozmetik ürünlerle de gelebilirsiniz. Şimdi bunlara birlikte bakalım.

Zeytinyağı: Zeytinyağı antioksidanlar ve cildi besleyici unsurlar açısından oldukça zengindir. Bu özellikleri sayesinde pek çok cilt bozukluklarında zeytinyağından faydalanabilirsiniz.

Yumurta Akı: Yumurtanın zengin bir protein kaynağı olduğunu bilmeyen neredeyse yoktur. Amino asit ve protein içeriği ile yumurta beyazı da çatlakların tedavisi için kullanılabilir.

Limon Suyu: Limon suyunu kolay ve pratik olduğu için çatlakların tedavisinde tercih edebilirsiniz. Ciltteki sıkılaştırıcı etkisi ile limon suyunda bulunan asitler çatlakların izlerinin azalmasını sağlar.

Kakao Yağı: Bulabileceğiniz en muhteşem doğal nemlendiricilerden birisi olan kakao yağı çatlaklar için de en çok tercih edilen doğal tedavi yöntemlerinden birisidir. Kan dolaşımını hızlandırdığı için kırışıklıkları önlemek için de etkilidir.

Kayısı: Kayısıyı da cilt çatlaklarını tedavi etmek için kullanabilirsiniz. Ayrıca bol bol kayısı tüketmek de cilt güzelliğinize katkı sağlayacaktır.

Şeker: Şeker cilt üzerindeki ölü hücreleri doğal yolla atan bir maddedir. Cilt çatlaklarını tedavi etmek için ilk sırada her zaman çoğu kişi için şeker gelecektir.

Hint Yağı: Hint yağı kırışıklıklar, yaşlılık lekeleri, koyu lekeler gibi cilt rahatsızlıklarının yanı sıra cilt çatlakları için de etkili bir doğal tedavi yöntemidir.

Patates Suyu: Patates suyu vitaminler ve mineraller açısından oldukça zengindir. Cilt hücrelerinin yenilenmesini ve kendini restore etmesini hızlandırır.

Ancak bunların yanında daha hızlı ve etkili olarak çatlaklarınıza veda etmeniz de mümkün. Bunun yolu doğru kozmetik ürünü tercih etmekten geçiyor. Piyasada birçok markanın çatlaklar için formüle edilmiş kremleri bulunuyor. Biz bunların arasından Sinoz Çatlak Kremine değinmek istiyoruz.

Çatlaklar yüzünden cildin kaybettiği elastikiyeti geri kazandıran Sinoz Çatlak Kremi ile meydana gelebilecek çatlakların oluşumunu da kolayca engelleyebilirsiniz. Özellikle hamilelik sonrası, kilo alıp verme ve ergenlik döneminde büyümeye bağlı oluşan çatlaklar için cildin kaybettiği

elastikiyeti geri kazandıran bu krem diğer rakiplerinden önemli bir farkla çatlaklar henüz tam oluşmadan engellemeye de fayda sağlıyor. Kol, göğüs (meme ucu hariç), basen, bacak ve karın bölgesinde kullanıma uygun olan kremi uygulama yapmak istediğiniz bölgeye günde iki kere avuç içinizle masaj yaparak cilt tarafından iyice emilene kadar uygulayabileceğiniz Sinoz Çatlak Kremi ile yaza kusursuz bir ciltle girebilirsiniz.