ÇATLAKLARA VEDA ZAMANI

0
124

Belki bu yaza hazırlıksız yakalandanız ama bir sonranı şansa bırakmak istemiyorsanız önerilerimize bir göz atın deriz. Malum konuyu anladınız diye düşünüyoruz. Yazı geçmek bilmeyen bir kabusa çeviren çatlaklardan bahsediyoruz.

Cilt bütünlüğünü bozan çatlaklar neden oluşur, oluşumunu engellemek mümkün müdür ve var olan çatlaklarla nasıl başa çıkılır ? sorularını sizler için cevaplayacağız.

Cilt görünümü ve bütünlüğünü bozan çatlakların başlıca oluşum sebepleri arasında;

dengesiz alınıp verilen kilolar

yanlış spor ve egzersiz uygulamaları

doğum 

yanlış beslenme

bakımsız cilt gibi faktörler yer alıyor. 

Bu faktörleri iyileştirmeye bakacak olursak; gün içerisinde bolca su tüketmek, antioksidan ve protein değeri yüksek gıdalar ile beslenmek, cilde esneklik kazandıracak hareketler ve masaj, düzenli spor ve iyi bir cilt bakımının kaçınılmaz olduğunu görüyoruz.

Tüm bu süreci daha etkin kılmak içinse; doğru cilt bakımı yapabilmek ve doğru ürün tercihi yapmak şart. İçeriğindeki bitkisel aktifler ile çatlak oluşumunu engelleyen ve var olan çatlaklara karşı onarıcı etki sağlayan Sinoz Çatlak Kremi yeni bir yaza hazırlanmanız için gerçek bir kurtarıcı. Antioksidan takviyesi ile cildin yenilenme sürecini hızlandırarak, cilde elastikiyet kazandıran Sinoz Çatlak Kremi, çatlakların sebep olduğu kızarıklıklarıda en aza indiriyor.