bölgesel zayıflama

Bölgesel incelme yöntemleri, yağlarından kurtulmak ve kısa süre vücuttaki kiloları eritmek için en ideal yöntemlerden biri olarak öne çıkıyor.

Günümüzde spor yaparak zayıflamayı tercih etmeyen birçok insan yağlarından kurtulmak için bölgesel incelme tedavisini alternatif olarak görüyor. Peki, kısa süre içinde uzun sürelerde çaba harcamaya gerek kalmadan vücuttaki kiloları eritmek için en ideal yöntemlerden biri olarak öne çıkan bu yöntem ne kadar sağlıklı?

Uzman Dermatolog Dr. Fulya Tezel tedavilerini şu şekilde açıklıyor: “Vücuda ısı enerjisi göndererek yağ hücrelerinin parçalanmasını ve sonrasında vücuttan doğal yollarla atılmasını sağlayan yöntemler mevcut. Bu yöntemlerin genel adına bölgesel incelme deniyor. Karın bölgesi, diz üstü, iç bacak ve basen bölgelerine yapılan uygulamada tamamen yağa odaklanılıyor ve hedef noktaya eşit derecede enerji yollanıyor. Böylece kilolar vücuttan doğal yollarla atılıyor. Bölgesel incelme uygulamasında su tüketimi oldukça önemli. Uygulamaya başlamadan önceki süreçte 3 gün boyunca 2,5 litre su tüketilmesi gerekiyor. Bunun sebebi ise su oranının vücuttaki yağın algılanmasına yardımcı olmasıdır”

Ayrıca bu uygulamaların bazı kişilere uygulanmadığına dikkat çeken Dr. Fulya Tezel, “Hamilelerde, kalp pili kullananlarda ve ciddi kalp problemi olanlar bölgesel incelme uygulaması yaptıramıyor. Ayrıca uygulama yapılacak olan bölgede herhangi bir metal protez bulunmaması gerekiyor. Metal proteze sahip kişiler bu uygulamadan yararlanamıyor. Öte yandan ihtiyacı olmayan kişiler için de bölgesel incelme tedavisi uygulamak bir anlam ifade etmiyor” dedi.

Yağ oranı yüksek kişilerde başarı oranı daha yüksek

Yağ oranı yüksek olan kişilerde bölgesel incelme uygulamaları ile daha iyi sonuç alındığını ve seans sürelerinin daha kısa olduğunu ifade eden Fulya Tezel, “Bu ters oranın sebebi, kullanılan cihazların yağlara odaklanıyor olması. İnsan bedeninde yağ oranı fazla olduğunda cihazlar da daha kolay bir şekilde yağları saptıyor ve müdahale ediyor. Bahar aylarını formda geçirmek ve yazı fit bir vücutla karşılamak isteyenlerin başvurabileceği bu yöntem çağımızın sorunlarından biri olan kilo problemlerine alternatif çözümlerden biri” şeklinde konuştu.