aloa vera

Hemen her yaş ve cinsiyetten herkesin şikayetçi olduğu sivilceler konusunda en önemli yardımcılarımızdan biri de aloe vera … Doğanın en büyük hediyelerinden olan bu bitki sayesinde inatçı sivilcelerle vedalaşmak mümkün… Peki bu bitkiyi ne şekilde kullanmalıyız, en hızlı ve kesin etkiyi nasıl alırız?

Bunun iki yolu var. Birincisi evde kendimizin hazırlayabileceği karışımlar, ikincisi ise aloe vera içeren dermo kozmetik ürün kullanımı… Şimdi ilk seçenekten bir örneğe ve uygulamasına bakalım… 1 çorba kaşığı aloe vera ve 1 çorba kaşığı limon suyunu karıştırıp sivilcelerinize uygulayın. 15 dakika bekletip soğuk su ile durulayın. Sivilceler geçene kadar her gün devam edin.

Bu doğal yöntemin yanında sivilce oluşumunu yok etmek ve engellemek adına doğru dermo kozmetik ürünü tercih etmek de kısa yoldan etkili çözüm sunuyor. Piyasada bunu başardığını söyleyen bir çok ürün olmasına rağmen etkisi kullanıcılar tarafından kanıtlanmış Sinoz Yüz Temizleme Jeli, tüm cilt tipleri için uygun olması açısından farklı bir yere sahip.

İçeriğindeki aloe vera ve salatalık özü sayesinde günlük yaşamınızda cildinizde oluşan kiri ve yağı derinlemesine temizleyerek cilde bakım yapan bu jel, sabun ve alkol gibi etken maddeler bulundurmadığı için kızarıklık ve pul pul dökülme gibi yan etkiler de yapmıyor.