14 Şubat’a Özel Güzellik Tüyoları!

0
69
14 şubat güzellik sırları
14 şubat güzellik sırları

Senenin en kırmızı, aşk ve tutku dolu günü geldi! Evet evet tam tahmin ettiğiniz gibi 14 Şubat vakti! Şehrin romantikliğini yaşarken, bu özel güne nasıl hazırlanıyorsunuz? 

Bu özel günde iyi hissetmek için kendinize zaman ayırın. Bir gün öncesinde kendinize bir bitki çayı yapın ve rahatlayın. Güzel bir uykuyu hak ediyorsunuz. Sabah dinlenmiş bir beden ve cilt ile uyanmak size iyi gelecek.

Güzelliğimize hep dikkat ederiz. Peki güzellik ve makyaj sırlarınız bugün işe yarasın istiyorsunuz, nasıl bir makyaj yapacaksınız?

Masum mu gözükmek istiyorsunuz? Cesur mu?

Biraz romantizm, çok cazibe! Masum bir görüntünün yarattığı cazibeyi hepimiz biliyoruz. Bunun için makyajını bu masumluğu ortaya çıkartacak tonlarda yapabilirsin. 

Ve bu masum ve cazibeli görüntünün yolu pastel tonlarındaki makyajdan geçiyor.

Teninizle mükemmel uyumu olan fondöteninizi kullanın, üzerine ışıltılı bir pudra ile sabitleyin.

Göz makyajınızı bej, şeftali tonlarında soft renklerde yapın. Şeftali tonunda bir allık seçin ve bunu nude bir ruj ile tamamlayın. Hem masum hem de cazibeli bir görüntü!

Peki işin içine biraz tutku katmak istiyorsanız makyajda cesur olmanın tam zamanı!

Güzel uygulanmış bir ten makyajının ardından kararı siz verin, etkileyici ve güçlü bakışlar mı istiyorsunuz, tutkunun rengi kırmızı dudaklar mı? Birini seçin ve uygulayın. Makyajınız tamam! 

Makyajınızı uygulamadan önce cildinizin temizlenmiş ve iyice nemlenmiş olduğundan emin olun. İyi bir cilt ile tüm makyaj malzemelerinin daha iyi durduğunu unutmayın. 

Sinoz arındırıcı kil maskesini öncesinde kullanabilir,cildinizi arındırabilirdiniz. Ardından nemlendirici sürmeyi unutmayın.  

Güzel bir koku seçmekte sıra!

Aşk, sevgi, tutku, cesaret, heyecan… Hepsinin cevabı kokunuzda saklı unutmayın.

Kıyafetler!

Günü nerede geçireceğiniz çok önemli. Ortama uygun kıyafet giymeyi bugün daha da fazla önemseyin. 

Sevgililer Günü’nde bu kadar hazırlığın, hediyelerin arkasında aslında hepimiz biliyoruz ki aslolan aşk! Onu ne kadar sevdiğinizi anlatın ve hissettirin! Günün tadını baş başa çıkartın 🙂 

Telefonlarınızla ilgilenmeden, başla konulardan (iş, başkalarının hayatları) konuşmadan, hislerinizi paylaşarak günü sevgiyle tamamlayın!

Sevgililer Gününüz kutlu olsun! 🙂